LAI NEBŪTU JAUTĀJUMS – KAS TAS PAR SVEŠINIEKU MAN BLAKUS?

Kā iemācīties dzīvot tikai divatā, kad bērni ir palaisti kā “putniņi no vecāku ligzdas patstāvīgajam lidojumam dzīvē”? Šo daudziem laulātajiem aktuālo jautājumu mēs uzdevām Aldim un Ditai Pavlovičiem no Ventspils.

Aldis ikdienā ir Ventspils luteriskās draudzes mācītājs, bet Dita – mākslas pedagogs un viņi abi nupat tālāk dzīvē pavadījuši savu jaunāko meitu.

Dita neslēpj, ka jautājums viņiem abiem ir patiešām aktuāls un interesants, jo arīdzan esot daudzbērnu ģimene un nu visi bērni ir izauguši. “Tieši iepriekšējā mācību gadā mēs palaidām studēt mūsu jaunāko meitu, un nu ir sajūta, ka dzīvē patiešām iestājies jauns posms,” stāsta Dita. Viņa norāda, ka, ja ir daudz bērni ģimenē, tad vecāki tiek pamazām sagatavoti šim posmam, jo bērni neizaug visi reizē un māju atstāj pakāpeniski.

Aldis pārliecināts, ka ir labi, ja par šo jautājumu aizdomājas jau laikā, kad vēl visi bērni ir mājās. “Tad pamazām un palēnām jāsāk mācīties izmantot laiku, kas sāk atbrīvoties sakarā ar bērnu kļūšanu patstāvīgākiem. Viņi it kā vēl māju nav atstājuši, tomēr viņiem nav jāveltī tik daudz uzmanības kā, kad bija pavisam mazi. Laulātajam pārim noteikti ir jāatrod iespēja šajā vairāk brīvajā laikā pavadīt kopā brīžus.

Iespējams, vajadzētu atcerēties, kāds bija iemīlēšanās laiks, kad tik ļoti gribējās būt visu laiku kopā un ko jums tolaik patika kopā darīt, ko varbūt neesat darījuši, kad bērni piedzima.

Pavadiet laiku, kas atrodas arvien vairāk kopā, ieplānojiet to, jo tad nebūs jāpiedzīvo tā bedre līdz ar pēdējā bērna iziešanu no mājas un nebūs jautājums, ko lai iesāku ar to svešo cilvēku man pretim,” tā Aldis.

Viņš turpina, ka nākotnes perspektīva visdrīzāk arī var būt saistīta ar maziem bērniem, kas gan nebūs pašu, bet gan – mazbērni. “Bērni izaug, aiziet un nākotnē nejutīsies labi, ka ir vieni paši, noteikti gribēs dibināt ģimeni un apprecēties un tad, visticamāk, viņiem piedzims bērni, kas arī daudz ko mainīs.” Dita to sauc par godpilno vecvecāku uzdevumu – pieskatīt un audzināt mazbērnus.

Iespējams, ka tas laika periods, kad mājās ir kluss no bērnu čalām, nemaz nebūs tik ilgs, kā varbūt pieaugušo bērnu vecāki ir iedomājušies. Lai arī tas ir pilnīgi citādāk nekā audzināt savus bērnus, arī mazbērni paņems pietiekami daudz rūpes un uzmanības. Tāpēc Pavloviču pāris atkal un atkal uzsver – ir noteikti jāizmanto sev dotais brīvais laiks, ir jāieplāno kopīgas pastaigas, sarunas, pasākumi. Tieši kopīgais laiks stiprinās laulātā pāra attiecības.

“Ejiet roku rokā, bučojaties daudz un esiet laimīgi, tāpēc jau arī atradāt viens otru, jo jums toreiz bija tik labi kopā. Mīliet viens otru un darbojaties tā, lai otram būtu priecīgi un labi,” novēl Aldis.

Dalies:

Jaunākās ziņas

Kategorijas

VISI MATERIĀLI