KAISLE VAI SASMAKUSI ISTABA?

Laulībā nepieciešami brīži, kuros esam uz “vientuļas salas”

  • 3 min lasīšanai

  • Rihards & Viktorija Kostigovi

Vai arī jūs kādreiz uzdodat jautājumu – vai jūsu laulībā ir pietiekami daudz kaisles un aizrautības? Tas ir izaicinošs jautājums, īpaši, ja ir vairāki bērni dažādos vecumos. Tad gan netrūkst audzināšanas un dažādu situāciju risināšanas dinamikas, un visdrīzāk vecāki par garlaicību nesūdzas, tomēr mēs runājam par cita veida kaisli un aizrautību. Kaisle ir ne tikai fiziskā pievilkšanās, bet pamatā – nezūdoša vēlme būt kopā ar otru, runāties, smieties, piedzīvot nebijušas izjūtas. Kaisle ir nepieciešama visos līmeņos – mentālā, emocionālā un fiziskā. Kā mēs kā laulātie piepildām savu ikdienu ar aizrautību? Kā mēs varam iemācīties runāt viens ar un par otru ar dzirksti acīs? Ar kādām emocijām plānojam nākamo atpūtas dienu vai nedēļas nogali?

Pat, ja jūs neaudzināt bērnus, laulība piedzīvo dažādas sezonas. Starp tām, kurās gribas vienam ar otru visu līdzdalīt, būt otra tuvumā un plānot kopīgo laiku, iezogas arī saspringti un izaicinoši brīži. Kādreiz tas var būt saistīts ar veselību, ārējiem apstākļiem, pagātnes bagāžu vai arī, piemēram, sava rakstura iezīmju “adatu izlīšanu uz āru”. Tas viss skar un ietekmē pašu, otru un laulību kopumā.

Ieplānojiet brīžus ārpus rutīnas

Tie ir nepieciešami, jo tie būs kā svaigs gaiss sasmakušā istabā. Tik vienkāršs un reizē tik spēcīgs ir šis padoms. Lai arī paši par to esam daudz runājuši, esam arī piedzīvojuši, kā ikdiena apēd “prioritāšu topu”, un tad esam attapušies nīgri, noguruši un pilnīgi bez aizrautības. Tad esam apsēdušies, izrunājušies un ar steigu meklējuši “svaigo gaisu” – brīdi prom no visiem, lai atjaunotu mūsu prioritāšu topu. Kad tas ir sakārtots, ir vieglāk nepalaist garām būtisko.

Katrā laulībā ir akūti nepieciešami brīži, kad pāris dodas uz “vientuļu salu”, kur ir tikai viens otram un kur savienojas emocionāli un, protams, arī fiziski. Kad attiecībās iestājas ilgstošs nogurums un nīgrums, tad abu starpā noplok arī radošais un spontānais. Savukārt par laulības vides auglīgumu esat atbildīgi tikai jūs paši.

Brīžos, kurus jūs pavadīsiet kopā divatā kā laulātie, būs daudzas sarunas, jautājumi un atbildes, seksuālā tuvība, kopīga kafija, pastaiga, tuvākās nākotnes plānošana un varbūt pat kvalitatīva analīze sezonai, kurai ejat cauri. Pēc šādas aktivitāšu buķetes varam teju garantēt, ka nākamās dienas būs piepildītas ar vienotību, sapratni un galvenais – kopīgu degsmi vienam uz otru.

Realizējiet sevi un audziet kā personības

Nereti esam dzirdējuši pārus stāstām, ka kopš kāzām visu un visur turas divatā, visu dara kopā, jo ir taču apprecējušies! Tas var būt ļoti pārprasts laulības koncepts. Ja netiek vispār realizēti savi talanti un nav komunikācijas arī ar citiem cilvēkiem, gaiss laulības telpā var ātri sasmakt un kļūt nomācošs abiem.

Atrodiet sev hobiju, un mudiniet laulāto atrast savu! Tas patiešām ir svarīgi, jo mums katram ir kaut kas tāds, kas drīkst būt “tikai mans” – grāmatas, māksla, sports, kokapstrāde, makšķerēšana, kulinārijas kursi, motosports vai kas cits.

Sievas – dodiet savam vīram iespēju pavadīt laiku ar draugiem, darīt vīru lietas, un pēc tam viņu nepratiniet ar jautājumiem “Kur biji? Ko darīji?” Tik, cik viņš jutīs, izstāstīs jums pats. Sagaidiet mājās ar smaidu, apskāvienu, labu vārdu un iecienītāko ēdienu, un ziniet – ja laulībā valda uzticamība un brīvība, tad vīrs labprāt dalās ar sievu savos piedzīvojumos, ja vien viņas prot klausīties.

Vīri – pavaicājiet savai sievai, pēc kā viņa ilgojas. Varbūt tā ir nedēļas nogale ar draudzenēm, kad viņas var kopā sievišķīgi čalot, baudot gardēžu kūciņas, un vēlāk visu uzņemto enerģiju, kas nav uzkrājusies skropstās, matos un krūtīs, izlietot, piemēram, nūjojot. Sieva atgriezīsies pie jums atspirgusi, piepildīta ar pozitīviem iespaidiem un galvenais – sajūtu, ka jūs viņu atbalstāt arī šādā atpūtā.

Rūpējieties par sevi

…un mīlestībā iedrošiniet to darīt arī savu laulāto. Neapvainojieties, ja laulātais jums kaut vai caur joku ierosina aiziet uz sporta zāli, vai vēl labāk – kopā ar viņu uz stadionu. Dariet visu iespējamo, lai būtu pievilcīgi viens otram. Tas ietver sevī rūpēšanos par savu ķermeni, matiem, ādu, apģērbu, aksesuāriem. Nevelciet savas labākās drēbes tikai, dodoties uz saviesīgu pasākumu, darbu vai pilsētu, bet palutiniet viens otru arī ikdienā. Veltiet komplimentus un atzinību, kā arī, kad jums ir draudzīgi atklātības brīži, pajautājiet savam laulātajam, vai viņam/viņai viss patīk un ko gribētu uzlabot.

Esiet otram kā dāvana

Esat dzirdējuši, ka kādreiz laulātie mēdz viens otram veltīt jauku apzīmējumu – “Tu man esi kā dāvana?” Nācis no sirds, tas ir zelta vērts kompliments un reizē cēls mērķis, uz ko tiekties. Seno laiku ķēniņš Salamans Bībelē raksta rindas, kas ir reizē padoms vīriem un etalons sievām: “Kam piešķirta augsti tikumīga sieva, tas lai apzinās, ka viņa ir cildenāka nekā visdārgākā pērle. (…) Spēks un skaistums ir viņas ietērps; viņa pati smaidīdama bez rūpēm raugās austošai dienai pretī. Viņa ver vaļā savu muti ar gudrību, un mīlīga pamācība ir uz viņas mēles. Viņa novēro, kā klājas viņas namam, un neēd savu maizi slinkumā.”

Iesakām atrast šo Salamana pamācībās 31. nodaļā doto raksturojumu. To lasot, atcerieties, ka kaisle, dzirksts un aizrautība attiecībās pastāvēs, kamēr katrs paturēsim prātā, ka otrs mums ir nenovērtējama dāvana, savukārt mums pašiem jābūt tā vērtiem, lai mūs varētu saukt par dāvanu.

Dalies:

Jaunākās ziņas

Kategorijas

VISI MATERIĀLI