MĀJĀS VAI KAFEJNĪCĀ

Kad esat divatā, tad esiet divatā!

  • 2 min lasīšanai

  • Rihards & Viktorija Kostigovi

Mūsu laulātais draugs un ģimene ir vērtīgāki par jebkuru sociālā medija spilgto bildi, citātu vai stāstu! Kādi ir tavi komunikācijas paradumi? Cik bieži tava ģimene redz tevi ar mobilo telefonu rokās? Ja telefons nemitīgi pīkst vai vibrē, kad tiek saņemti paziņojumi par jauniem e-pastiem vai ierakstiem no Facebook un Instagram, un tu vienmēr tos aplūko, tad uzdod jautājumu – vai tā nav ieilgusi atkarība?

Sociālie mediji, informācija internetā ir spēcīgi instrumenti, tomēr, ja neesam pietiekami piesardzīgi, mēs tiekam ierauti arvien dziļāk. Nopietnākajos gadījumos, šie instrumenti pārtop par mūsu “laika un uzmanības zagļiem” un var iedragāt mūsu attiecības. Tādēļ pavisam vienkārši – esot mājās pēc darba vai brīvdienās, izvēlies savu laulāto nevis svešinieku postus sociālajos medijos. Pārmaini savu ieradumu sēdēt telefonā par ieradumu fokusēti veltīt uzmanību savam laulātajam un ģimenei.

Dosim jums dažus vērtīgus laulību konsultantes Ešlijas Villisas (Ashley Willis) ieteikumus, kā par prioritāti padarīt savu laulāto, nevis mobilo tālruni.

  1. Katru vakaru laikā, kad esi kopā ar savu ģimeni, novieto savu mobilo telefonu noteiktā vietā un fokusējies uz sarunām ar sev mīļajiem par visiem 100%.
  2. Dari visu iespējamo, lai ierodoties mājās vari sasveicināties ar savu laulāto, bērniem ar neviltotu smaidu un nedalītu uzmanību (neturi rokās mobilo, izslēdz skaņu)
  3. Dalies ar savu laulāto informācijā par mobilā telefona, sociālo kontu parolēm, lai jūsu starpā nav noslēpumu.
  4. Sociālajos medijos nemeklē kontaktu ar “vecajām attiecībām” un “senajām mīlestībām”, ja tādas ir. Nesūti ziņas un neatbildi veidā, kas var apbēdināt tavu laulāto vai pat iedragāt viņa uzticību tev.
  5. Ieinstalē filtrēšanas programmatūru visās ierīcēs (viedtālruņos, klēpjdatoros, e-lasītājos, iPads utt.), lai bloķētu neatbilstošas vietnes un uzraudzītu, cik daudz laika pavadi tajās un dažādās vietnēs. Ir pat iespējams noteikt laika ierobežojumus, ja esi pamanījis, ka tev ar to ir problēmas.
  6. Nenāc pie pusdienu galda ar savu mobilo telefonu. Nelieto to arī randiņa laikā. Ja saņemot ziņas, tās burtiski ignorēsi, Tu savam laulātajam draugam un ģimenei apliecināsi, kas ir tava prioritāte. Ziņas varēsi pārbaudīt vēlāk, kad pusdienas (vakariņas) vai tavs privātais laiks ar laulāto būs beidzies.

Noliec šovakar telefonu uz plauktiņa, izslēdz Youtube un ej runāt ar savu laulāto! Izstāsti kādu savu dienas stāstu, uzdod jautājumu par otra piedzīvotajām cīņām un uzvarām, izaicini uz dambretes vai šaha spēli (ne internetā). Jo galu galā – tu esi apprecējis viņu, nevis savu telefonu, vai ne?

Dalies:

Jaunākās ziņas

Kategorijas

VISI MATERIĀLI